Correll_Dohlmann

Anna Margrethe Elise Hansen1909

Name
Anna Margrethe Elise Hansen
Birth March 22, 1909
Alias
Anna Margrethe Elise Corell f. Hansen

Death of a husbandAlbert Aage Knud Borch Corell
August 20, 1973 (Age 64 years)
Burial of a husbandAlbert Aage Knud Borch Corell
August 24, 1973 (Age 64 years)
Death

Family with Albert Aage Knud Borch Corell - View this family
husband
herself
son
Leon Borch Hansen
Albert Aage Knud Borch Corell + Eline Henriette Uldall - View this family
husband
husband’s wife
Marriage:

Shared note
Anna Margrethe Elise Hansen alias Anna Margrethe Elise Corell f. Hansen Født: 22-03-1909 i Glostrup Gift 16-08-1928: Albert Aage Knud Borch Corell, vinduelspolerer, gifter sig borgerligt 16-08-1928 for sognefogeden i Glostrup. Kilde: Sønnen Leon Borch Hansens fødsel. Folketælling: FT-1930: Brøndbyvestervej 2, Glostrup. Smørum herred: >> Anna Margrethe Elise Corell f. 22-03-1909 i Glostrup, Separeret, Stripper ID 56-5c11e1: Leon Borch Corell, f. 05-08-1928 i Kbh., barn Kilde: FT-opslag 95. FT1930_03058_00378