Correll_Dohlmann

Ingeborg ChristensenAge: 0 days18811881

Name
Ingeborg Christensen
Birth June 24, 1881 27 26
Alias
tvilling til Lars Henrik Kristensen

Hjemmedøbt June 24, 1881 (on the date of death)
Death June 24, 1881
Burial June 30, 1881 (6 days after death)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: December 26, 1875Køng kirke, Hammer herred
5 months
elder sister
Pige Christensen
Birth: June 2, 1876 22 21Kostræde Banker, Køng sogn, Hammer Herred
Death: June 3, 1876Kostræde Banker, Køng sogn, Hammer Herred
13 months
elder sister
20 months
elder sister
Ane Cecilie Christensen
Birth: March 16, 1879 24 24Ledvogterhuset på Ring Hovmark, Hammer sogn og herred
Death:
2 years
twin brother
Lars Henrik Christensen
Birth: June 23, 1881 27 26Ledvogterhuset på Køng Hovmark, Hammer sogn og herred
Death: August 16, 1881Ledvogterhuset på Køng Hovmark, Hammer sogn og herred
herself
Ingeborg Christensen
Birth: June 24, 1881 27 26Ledvogterhuset på Køng Hovmark, Hammer sogn og herred
Death: June 24, 1881Ledvogterhuset på Køng Hovmark, Hammer sogn og herred
14 months
younger sister
16 months
younger brother
1 year
younger brother
3 years
younger sister
21 months
younger brother
22 months
younger sister
3 years
younger sister

Shared note
ID 8-11e: Ingeborg Christensen - tvilling til Lars Henrik Christensen Født: 24-06-1881 i Ledvogterhuset på Køng Hovmark, Hammer sogn og herred, Præstø amt og hjemmedøbt samme dag (uden navn) af faderen - datter af husmand Hans Peder Christensen og (ID 8-11) hustru Karen Sofie Henriksen på 26¾ år, Ledvogterhuset på Køng Hovmark, Hammer sogn og herred. Barnet død 24-06-1881. Kilde: KB-opslag 104, nr. 13. Hammer sogn. Hammer herred, Præstø a. År 1863-1885. KB_510_2_003_K04-23-A. Død 24-06-1881: Ingeborg Christensen dør 24-06-1881 i Ledvogterhuset på Køng Hovmark, Hammer sogn og herred, 1 dag gl., og bliver begravet 30-06-1881 fra Hammer kirke, Hammer herred. Husmand Hans Peder Christensens datter af ledvogterhuset på Køng Hovmark. Født 24-06-1881. Tvilling. Kilde: KB-opslag 290, nr. 14. Hammer sogn. Hammer herred. Præstø a. År 1863-1885. KB_510_2_003_K11-01-A.