Correll_Dohlmann

Maren NielsdatterAge: 2 months18071807

Name
Maren Nielsdatter
Birth May 24, 1807
Alias
tvilling

Birth of a sisterCaroline Nielsdatter
May 24, 1807
Christening July 5, 1807 (Age 42 days)
Christening of a sisterCaroline Nielsdatter
July 5, 1807 (Age 42 days)
Death August 1, 1807 (Age 2 months)
Burial August 2, 1807 (1 day after death)
Shared note
Maren Nielsdatter Født ca. 24-05-1807 i Skellebjerg sogn. Født ca. 24-05-1807: Caroline Nielsdatter og Maren Nielsdatter født ca. 24-05-1807 i Skielleberg - husmand Niels Andersens tvillingedøtre, båret til dåbspublikation den 05-07-1807 i Tersløse kirke. Kilde: KB-opslag 39, sp. 2, højre side. Skellebjerg. År 1792-1815. KB_323_1_002_K02-10-A. Død ca. 1. august 1807: Maren Nielsdatter, tvilling, dør ca. 1. august 1807 i Skiellebjerg, 10 uger gl. og bliver begravet den 02-08-1807 i Skellebjerg sogn, Løve herred - husmand Niels Andersens tvillingdatter i Skiellebjerg. Kilde: KB-opslag 97, side 853. Skellebjerg. År 1792-1815. KB_323_1_002_K04-08-A.