Correll_Dohlmann

Rigmor Soelberg1905

Name
Rigmor Soelberg
Birth February 12, 1905 27 23
Alias
Rigmor Emilie Solberg Nielsen

Christening June 12, 1905 (Age 4 months)
MarriageView this family
(on the date of death)

Birth of a sisterTove Christine Soelberg
January 13, 1909 (Age 3 years)
Christening of a sisterTove Christine Soelberg
September 12, 1909 (Age 4 years)
Death of a paternal grandfatherNiels Nielsen
March 6, 1922 (Age 17 years)
Death

Shared note
Rigmor Soelberg alias Rigmor Emilie Solberg Nielsen *) Født: 12-02-1905 på Sønder Boulevard 49, 4. sal Kbh. i Sankt Matthæus sogn og døbt 12-06-1905 i Sankt Matthæus kirke - datter af bogholder Aage Solberg Nielsen og Mariane Gertrudane Christensen på 23 år. Faddere: Forældrene samt politibetjent Nielsen, Kolding. *) Navneforandring - Århus amt j.nr. 310-114-1975 er det fulde navn: RIGMOR SOELBERG (La. af. Sj. 1976-1258). Udtrådt af folkekirken den 25-01-1984 i Vor Frue sogn i Århus. Den 03-09-1996 ind i folkekirken i Vor Frue Sogn, Århus. Kilde: KB-opslag 272, nr. 45. Sankt Matthæus sogn, Kbh. K.M. År 1901-1906. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=156039#156039,26116922