Correll_Dohlmann

Anker Sode KofoedAge: 5 years19041910

Name
Anker Sode Kofoed
Birth June 16, 1904 35 30
Alias
Anker Sode Kofod

Christening July 17, 1904 (Age 31 days)
Birth of a brotherJohannes Sode Kofoed
June 2, 1908 (Age 3 years)
Christening of a brotherJohannes Sode Kofoed
July 12, 1908 (Age 4 years)
Death January 4, 1910 (Age 5 years)
Burial January 8, 1910 (4 days after death)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: March 26, 1901Vestermarie kirke, Bornholm
1 year
elder brother
Christian Sode Kofoed
Birth: March 20, 1902 32 2813. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: October 7, 1970Rønne Sygehus
2 years
himself
Anker Sode Kofoed
Birth: June 16, 1904 35 3013. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: January 4, 1910Aakirkeby Sygehus, Bornholm
4 years
younger brother
Johannes Sode Kofoed
Birth: June 2, 1908 38 3413. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: October 5, 1925Aakirkeby Sygehus, Bornholm
4 years
younger brother
Anton Sode Kofoed
Birth: May 10, 1912 42 3813. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: December 1, 1998Rønne Sygehus, Bornholm

Shared note
Anker Sode Kofoed alias Anker Sode Kofod Født: 16-06-1904 på 13. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm og døbt 17-07-1904 i Vestermarie kirke - søn af gårdejer Torvald Kristian Kofoed og hustru Julie Bolette Sode, 30 år, 13. selvejergård. Kilde: KB-opslag 55, nr. 9. Vester Marie sogn. Bornholms Vester herred. År 1892-1905. KB_1892_100_3_015_0053a-FM. Anker Sode Kofod dør 04-01-1910 på Aakirkeby Sygehus, Bornholm, 5 år, 6 måneder og 18 dage gl., og bliver begravet 08-01-1910 på Vestermarie kirkegård. Barn af gårdejer Thorvald Christian Kofod og hustru Julie Bolette Sode, 13. selvejergård. Barnet født samme sted d. 16-06-1904. Kilde: KB-opslag 227, side 235. Vester Marie sogn. Bornholms Vester herred. År 1906-1917. KB_1892_100_3_016_0235a-DM.