Correll_Dohlmann

Johannes Sode KofoedAge: 17 years19081925

Name
Johannes Sode Kofoed
Birth June 2, 1908 38 34
Alias
Johannes Sode Kofod

Christening July 12, 1908 (Age 40 days)
Death of a brotherAnker Sode Kofoed
January 4, 1910 (Age 19 months)
Burial of a brotherAnker Sode Kofoed
January 8, 1910 (Age 19 months)
Birth of a brotherAnton Sode Kofoed
May 10, 1912 (Age 3 years)
Christening of a brotherAnton Sode Kofoed
June 30, 1912 (Age 4 years)
Death of a maternal grandmotherElsine Margrethe Olsen
February 1, 1923 (Age 14 years)
Death of a maternal grandfatherHans Christian Sode
February 12, 1923 (Age 14 years)
Death October 5, 1925 (Age 17 years)
Burial October 9, 1925 (4 days after death)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: March 26, 1901Vestermarie kirke, Bornholm
1 year
elder brother
Christian Sode Kofoed
Birth: March 20, 1902 32 2813. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: October 7, 1970Rønne Sygehus
2 years
elder brother
Anker Sode Kofoed
Birth: June 16, 1904 35 3013. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: January 4, 1910Aakirkeby Sygehus, Bornholm
4 years
himself
Johannes Sode Kofoed
Birth: June 2, 1908 38 3413. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: October 5, 1925Aakirkeby Sygehus, Bornholm
4 years
younger brother
Anton Sode Kofoed
Birth: May 10, 1912 42 3813. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: December 1, 1998Rønne Sygehus, Bornholm

Shared note
Johannes Sode Kofoed alias Johannes Sode Kofod Født: 02-06-1908 på 13. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm og døbt 12-07-1908 i Vestermarie kirke - søn af gårdejer Torvald Kristian Kofoed og hustru Julie Bolette Sode, 34 år, 13. selvejergård. Kilde: KB-opslag 12, nr. 17. Vester Marie sogn. Bornholms Vester herred. År 1906-1917. KB_1892_100_3_016_0011a-FM Johannes Sode Kofod dør 05-10-1925 på Aakirkeby Sygehus, Bornholm, 17 år, 4 måneder og 3 dage gl., og bliver begravet 09-10-1925 på Vestermarie kirkegård. Ugift, landbrugsmedhjælper af 13. selvejergård. Født 02-06-1908 i Vestermarie, søn af gårdejer Thorvald Kristian Kofod og hustru Julie Bolette Sode, 13. selvejergård. Kilde: KB-opslag 214, side 231. Vester Marie sogn. Bornholms Vester herred. År 1918-1928. KB_1892_100_3_017_0231a-DM.