Correll_Dohlmann

Anne Vibeke Meisner OlsenAge: 58 years19452003

Name
Anne Vibeke Meisner Olsen
Birth January 31, 1945 36 33
Alias
Anne Vibeke Meisner Jensen f. Olsen

Christening June 3, 1945 (Age 4 months)
Death of a maternal grandfatherKnud Frederik Rasmus Hansen
September 5, 1945 (Age 7 months)
Death of a maternal grandmotherLaura Henriette Conradine Meisner
April 27, 1960 (Age 15 years)
Death of a fatherAksel Vilhelm Olsen
after May 1990 (Age 45 years)

Death of a motherPoula Meisner Hansen
after June 1995 (Age 50 years)

Death after February 2003 (Age 58 years)

Burial 2003 (Age 57 years)
Shared note
ID 62-1b19a2: Anne Vibeke Meisner Olsen alias Anne Vibeke Meisner Jensen f. Olsen Født: 31-01-1945 på Dyrhaugesvej 2, Korsør i Korsør Sankt Povl sogn og døbt 03-06-1945 i Korsør kirke. Datter af handelsfuldmægtig Aksel Vilhelm Olsen (f. 18-04-1908) og hustru (ID 62-1b19a) Poula Meisner Hansen (f. 30-05-1911), Dyrhaugesvej 2, Korsør. Faddere: Dommerfuldmægtig Stefan Hastrups hustru Inge Lauritsen af Løgumkloster. Elektriker Johs. Olsen og hustru Margrethe Hansen samt (skatte)sekretær Knud Hansen og hustru Laura Meisner - disse af Køge (barnets morfar og mormor der er moderens adoptivforældre). Forældrene viet 26-09-1937 i Køge kirke, Køge Skt. Nikolaj sogn. Kilde: KB-opslag 350, nr. 11. Korsør Sankt Povl sogn. Kontramin. År 1937-1946. https://www.sa.dk/ao-soegesider/billedviser?bsid=152990#152990,25480556 Konfirmeret 15-03-1959: Anne Vibeke Meisner Olsen, Kirkepladsen 12, Korsør, bliver konfirmeret 15-03-1959 i Korsør Sankt Povls kirke. Datter af salgschef Aksel Vilhelm Olsen og hustru Poula Meisner Hansen. Kilde: KB-opslag 38, nr. 9. Korsør Sankt Povl sogn. Kontramin. År 1958-1981. https://www.sa.dk/ao-soegesider/billedviser?bsid=152998#152998,25482481 Gift: Hans Martin Jensen, f. 15-02-1940 i Korsør Sankt Povls sogn, gifter sig med Anne Vibeke Meisner Olsen, f. 31-01-1945 i Korsør Sankt Povls sogn. Død i 2003: Anne Vibeke Meisner Jensen (f. Olsen) dør i 2003. 58 år gl. Hun bliver begravet på Korsør kirkegård. Kilde: Gravsteder på Korsør kirkegård: Gravsted/Afd/Gang: E4a/4/37