Correll_Dohlmann

Eva HolsteinAge: 72 years19251998

Name
Eva Holstein
Birth February 6, 1925
Alias
Eva Egeblad f. Holstein

MarriageKnud Gustav EgebladView this family
July 24, 1971 (Age 46 years)
Death of a husbandKnud Gustav Egeblad
October 3, 1989 (Age 64 years)
Burial of a husbandKnud Gustav Egeblad
October 24, 1989 (Age 64 years)
Death 1998 (Age 72 years)
Burial 1998 (on the date of death)
Family with Knud Gustav Egeblad - View this family
husband
herself
Marriage: July 24, 1971b.v. på Lyngby Rådhus
Knud Gustav Egeblad + Inger Helene Gundelach Pedersen - View this family
husband
husband’s wife
step-son
step-daughter
Else Egeblad
step-son
Klas Egeblad
Birth: August 25, 1933 35 29Odense Fødeklinik, Odense Thomas Kingos sogn
Death: February 3, 2009Ålborg Sygehus

Shared note
Eva Holstein alias Eva Egeblad f. Holstein Født: 06-02-1925 på Frederiksberg Gift 2.g. 24-07-1971: Knud Gustav Egeblad, enkemand, gifter sig borgerligt med Eva Holstein 24-07-1971 på Lyngby Rådhus. Død 1998: Eva Egeblad f. Holstein dør i 1998 i København, 72 år gl., og bliver begravet i 1998 på Brønshøj kirkegård, Københavns amt. Kilde: Karsten Egeblads hjemmeside - egeblad.dk