Correll_Dohlmann

Nanna Elise Sophie NorelAge: 82 years19282011

Name
Nanna Elise Sophie Norel
Birth March 31, 1928

Alias
Nanna Elise Sophie Bischoff Thomsen f. Norel og Nanna Norel Harboe

Death March 10, 2011 (Age 82 years)

Burial March 19, 2011 (9 days after death)
Shared note
Nanna Elise Sophie Norel alias Nanna Elise Sophie Bischoff Thomsen f. Norel og Nanna Norel Harboe Født: 31-03-1928 Gift ?? Jørgen Peter Bischoff Thomsen *) gifter sig med Nanna Elise Sophie Norel. *) Fører ved kgl. bevilling af 28-02-1952 familienavnet Bischoff, således at det fulde navn er: Jørgen Peter Bischoff. Brudens 2. ægteskab: Gift ?? Søren Harboe gifter sig med Nanna Elise Sophie Bischoff Thomsen f. Norel. Død 10-03-2011: Nanna Norel Harboe dør 10-03-2011 i sit hjem, 82 år gl. Hun bliver bisat 19-03-2011 fra Søllerød Kirke. Kilde: Dødsannonce citeret herunder: Vor kære hustru, mor, mormor, farmor og oldemor Nanna Norel Harboe født 31. marts 1928 - død 10. marts 2011 er stille sovet ind i sit hjem efter lang tids sygdom Tak for alt Søren børn, børnebørn og oldebarn Bisættelsen finder sted fra Søllerød Kirke lørdag den 19. marts kl. 10.00 En stor tak til Rudersdal Kommunes Hjemmepleje og til bloddonorer, som gav Nanna et halvt års værdifuldt liv http://www.afdoede.dk/index.php?page=visannonce&id=1079476542