Correll_Dohlmann

Allan Christensen RyeAge: 73 years19211995

Name
Allan Christensen Rye
Birth August 25, 1921

Alias
Allan Rye

Death June 29, 1995 (Age 73 years)
Family with Kirsten Juhl Hansen - View this family
himself
wife
Kirsten Juhl Hansen
Erik Frederik Vibe-Hastrup + Kirsten Juhl Hansen - View this family
wife’s husband
wife
Kirsten Juhl Hansen
step-daughter
Helle Juhl

Shared note
Allan Christensen Rye alias Allan Rye Født: 25-08-1921 Kirsten Juhl Hansen er den 22-03-1959 gift med grosserer Allan Christensen Rye, Maglemosevej 23, Hellerup. Kilde: Kirsten Juhl Hansens datters konfirmation Død 29-06-1995: Allan Christensen Rye dør 29-06-1995 i København, 73 år gl. Han bliver begravet på Garnisons kirkegård. Kilde: http://www.fredericiashistorie.dk/html/fredericia/navne/ryeslaegt/fam000xx/fam00007.htm