Correll_Dohlmann

Ulla Edith Abildhauge NielsenAge: 96 years19092005

Name
Ulla Edith Abildhauge Nielsen
Birth February 6, 1909
Alias
Ulla Edith Abildhauge Heding f. Nielsen

Christening May 16, 1909 (Age 3 months)
MarriagePoul Erik Geisler HedingView this family

Death of a husbandPoul Erik Geisler Heding
about 1975 (Age 65 years)

Death December 6, 2005 (Age 96 years)

Family with Poul Erik Geisler Heding - View this family
husband
herself
Marriage:

Shared note
Ulla Edith Abildhauge Nielsen alias Ulla Edith Abildhauge Heding f. Nielsen Født: 06-02-1909 på Guldborgvej 10, 1. sal, Frbg. i Mariendals sogn, Frbg. og døbt 16-05-1909 i Mariendalskirken, Frbg. - datter af forvalter Holger Valdemar Nielsen og hustru Mathilde f. Nielsen. Faddere: Faderen. Agent Ejner Axel Nielsen, Rentzausvej 9, 1. sal. Fru Emilie Nielsen, Kong Georgsvej 11, st. Fkr. Marie Petersen, Aaboulevard 35, st. Forældrene viet 26-12-1902 i Randers. Kilde: KB-opslag 223, nr. 22. side 219. Mariendals sogn. K.M. År 1905-1910. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=153620#153620,25599876 Konfirmeret i Godthåbskirken, Frbg., da boende Guldborgvej 10, 3. sal, Frbg. hos forældrene. Kilde: KB-opslag 189, nr. 4, side 186. Godthåbs sogn. K.M. År 1922-1936. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=150476#150476,24948816 Død 06-12-2005: Ulla Edith Abildhauge Heding f. Nielsen dør 06-12-2005, 96 år gl. Sidste bopæl: San Francisco, California 94114, USA Kilde: MyHeritage.