Correll_Dohlmann

Dreng AlexanderAge: 0 days19211921

Name
Dreng Alexander
Birth July 27, 1921 34 29
Alias
Trilling til 2 brødre

Birth of a brotherDreng Alexander
July 27, 1921 (on the date of death)
Birth of a brotherDreng Alexander
July 27, 1921 (on the date of death)
Death of a brotherDreng Alexander
July 27, 1921 (on the date of death)
Death July 27, 1921
Burial July 29, 1921 (2 days after death)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: May 8, 1915Vor Frue kirke, Kbh.
15 months
elder brother
5 years
himself
Dreng Alexander
Birth: July 27, 1921 34 29Thurøvej 16, Frbg. i Godthåbs sogn
Death: July 27, 1921Thurøvej 16, Frbg. i Godthåbs sogn
twin brother
Dreng Alexander
Birth: July 27, 1921 34 29Thurøvej 16, Frbg. i Godthåbs sogn
Death: July 28, 1921Thurøvej 16, Frbg. i Godthåbs sogn
twin brother
Dreng Alexander
Birth: July 27, 1921 34 29Thurøvej 16, Frbg. i Godthåbs sogn
Death: July 27, 1921Thurøvej 16, Frbg. i Godthåbs sogn

Shared note
ID 127-1d1b4b: Dreng Alexander - Trilling til 2 brødre Født og død: 27-07-1921 på Thurøvej 16, 1. sal, Frbg. i Godthåbs sogn, Frbg. - udøbt - dør 1/4 time gl. Han bliver begravet 29-07-1921 på Frederiksberg Assistenskirkegård (nu Solberg Parkkirkegård). Søn af (ID 127- 1d1b4) overtrykker Camillo Frederik Alexander og hustru Dagmar Cecilie Alexander f. Rasmussen, Thurøvej 16, 1. sal, Frbg. Kilde: Døde - KB-opslag 244, nr. 84. Godthåbs sogn, Frbg. K.M. År 1916-1922 https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=150482#150482,24950653