Correll_Dohlmann

Elna Larsine Kirstine PedersenAge: 65 years19031969

Name
Elna Larsine Kirstine Pedersen
Birth September 20, 1903
Alias
Elna Larsine Kirstine Jensen f. Pedersen

MarriageAlfred Ørnfeld JensenView this family
about 1923 (Age 19 years)

Death 1969 (Age 65 years)

Family with Alfred Ørnfeld Jensen - View this family
husband
herself
Marriage: about 1923
Alfred Ørnfeld Jensen + Aniela Trypnik - View this family
husband
husband’s wife
step-daughter
step-son
Carl Thorvald Helge Esbensen

Shared note
Elna Larsine Kirstine Pedersen alias Elna Larsine Kirstine Jensen f. Pedersen Født: 20-09-1903 i Ferslev by og sogn, Frederiksborg amt og døbt 08-11-1903 i Ferslev kirke, Frederiksborg amt - datter af indsidder Ludvig Pedersen og hustru Birthe Kristine Anderse, 18 år, Ferslev. Kilde: KB-opslag 72, nr. 9. Ferslev sogn. Frederiksborg amt. K.M. År 1892-1904. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=149416#149416,24708863 Gift 1923: Alfred Ørnfeld Jensen, f. 08-03-1898 i Tølløse sogn, gifter sig med Elna Larsine Kirstine Pedersen, f. 20-09-1903 i Ferslev sogn, Frederiksborg amt. Død 1969: Elna Larsine Kirstine Jensen f. Pedersen dør i 1969, ca. 65 år gl. 2 børn i ægteskabet. Kilde: https://www.myheritage.com/names/alfred_ørnfeld-jensen