Correll_Dohlmann

Lillian Randi CorellAge: 47 years19461993

Name
Lillian Randi Corell
Birth November 30, 1946 36 34
Alias
Lillian Randi Maltesen f. Corell og Lillian Randi Pedersen f. Corell

Christening May 4, 1947 (Age 5 months)
Death of a paternal grandmotherKaroline Pedersen
July 15, 1961 (Age 14 years)
Death about December 1993 (Age 47 years)

Shared note
ID 56-5d2a3b: Lillian Randi Corell alias Lillian Randi Maltesen f. Corell og Lillian Randi Pedersen f. Corell Født: 30-11-1946 på Frederikssundsvej 68 J, 2. sal, Kbh. i Kapernaums sogn og døbt 04-05-1947 Kapernaumskirken, Kbh. - datter af assurandør (ID 56-5d2a3) Axel Otto Corell, f. 31-03-1910 i Simeons sogn, Kbh., og hustru Marie Hansine Christensen, f. 14-10-1912 i Nykøbing Falster. Faddere: Gartner Axel Nielsen og hustru Carla, Baldersgade 77, samt forældrene. Forældrene ægteforenet 27-05-1942 i København. (forældrene gifter sig 1.g. med hinanden den 10-10-1934 og bliver skilt ved bevilling d. 10-06-1939, hvorefter de igen gifter sig med hinanden). Kilde: KB-opslag 276, nr. 380. Kapernaums sogn, Kbh. K.M. År 1945-1947. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=152409#152409,25370006 Brudens 1. ægteskab: Gift i 1964: Hr. Maltesen gifter sig med Lillian Randi Corell, 17 år gl. Ægteparret får sammen en datter. Parret siden skilt. Brudens 2. ægteskab: Gift 1976: Jørgen Aage Pedersen, f. 30-01-1948 i Sakskøbing sogn, gifter sig med fraskilt Lillian Randi Maltesen f. Corell. Død ca. dec. 1993: Lillian Randi Pedersen f. Corell dør i 1993, 47 år gl. Kilde: https://www.myheritage.com/names/lillian_maltesen