Correll_Dohlmann

Ellen Margeretha LarssonAge: 63 years19101973

Name
Ellen Margeretha Larsson
Birth July 20, 1910
Alias
Ellen Margeretha Schwanenflügel f. Larsson

Death of a husbandSigurd Oscar Victor Schwanenflügel
March 29, 1966 (Age 55 years)

Burial of a husbandSigurd Oscar Victor Schwanenflügel
April 1966 (Age 55 years)
Death December 1, 1973 (Age 63 years)

Family with Sigurd Oscar Victor Schwanenflügel - View this family
husband
herself
daughter
Ulla Elsebeth Schwanenflügel
Sigurd Oscar Victor Schwanenflügel + Oda Kirstine Sørensen - View this family
husband
husband’s wife
step-son
step-daughter
Ebba Schwanenflügel

Shared note
Ellen Margeretha Larsson alias Ellen Margeretha Schwanenflügel f. Larsson Født: 20-07-1910 i Nykøping, Sverige Gift 08-08-1945: Grosserer Sigurd Oscar Victor Schwanenflügel, f. 06-01-1888 i Holmens sogn, Kbh., gifter sig borgerligt 08-08-1945 i Næstved med Ellen Margeretha Larsson, f. 20-07-1910 i Nykøping, Sverige. Kilde: Datteren Ulla Elsebeth Schwanenflügel's fødsel og dåb Død 01-12-1973: Ellen Margeretha Schwanenflügel f. Larsson dør 01-12-1973 og bliver begravet på Holmens kirkegård, Kbh. Kilde: Grave på Holmens kirkegård - oernen.dk http://www.oernen.dk/Krkgrd/holmen/holmen_svar_soeg.php?sort=bsd&soge=