Correll_Dohlmann

Dreng PiaseckiAge: 0 days19431943

Name
Dreng Piasecki
Birth February 7, 1943 29 26
Alias
- tvilling B

Death February 7, 1943
Family with parents - View this family
father
mother
brother
Poul Piasecki
himself
Dreng Piasecki
Birth: February 7, 1943 29 26Fødeklinikken, Peter Bangs Vej 139, Frbg. i Lindevangs sogn, Frbg.
Death: February 7, 1943Fødeklinikken, Peter Bangs Vej 139, Frbg. i Lindevangs sogn, Frbg.
sister
Birte Piasecki
sister
Inge Piasecki
sister
Gunni Piasecki

Shared note
Dreng Piasecki - tvilling til Poul Piasecki Født: 07-02-1943 på Fødeklinikken, Peter Bangs Vej 139, Frbg. i Lindevangs sogn, Frbg. - søn af montør Kai Ernst Piasecki og hustru Else Margrethe f. Mortensen, Gennemløbet 15. Forældrene viet 29-12-1942 i Mariendals kirke, Frbg. Barnet død 07-02-1943. Kilde: KB-opslag 259, side 256. Mariendals sogn, Frbg. K.M. År 1935-1944. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=153633#153633,25603832 Død 07-02-1943 på Fødeklinikken, Peter Bangs Vej 139, Frbg. i Lindevangs sogn, Frbg.