Correll_Dohlmann

Marie PoulsenAge: 54 years19081963

Name
Marie Poulsen
Birth December 11, 1908
Alias
Marie Pedersen f. Poulsen

Death of a husbandJens Saltofte Pedersen
August 9, 1957 (Age 48 years)
Burial of a husbandJens Saltofte Pedersen
August 14, 1957 (Age 48 years)
Death June 2, 1963 (Age 54 years)
Family with Jens Saltofte Pedersen - View this family
husband
Jens Saltofte Pedersen
Birth: July 1, 1898 26 37Kværrede, Terslev sogn
Death: August 9, 1957Høsten, Sønder Dalby sogn, Fakse herred, Præstø amt
herself

Shared note
Marie Poulsen alias Marie Pedersen f. Poulsen Født: 11-12-1908 i Sønder Dalby sogn. Gift efter 1930: Jens Saltofte Pedersen gifter sig med Marie Poulsen, f. 11-12-1908 i Sønder Dalby sogn. Død 02-06-1963: Marie Pedersen f. Poulsen, enke, dør 02-06-1963 i Haslev sogn, 54 år gl. Kilde - hjemmesiden: Stoltze & Saltoft https://www.stoltze-saltoft.dk/getperson.php?personID=I500681&tree=1