Correll_Dohlmann

Anna Dorthea NielsenAge: 58 years19081967

Name
Anna Dorthea Nielsen
Birth April 3, 1908
Alias
Anna Dorthea Borngräber f. Nielsen

Christening August 16, 1908 (Age 4 months)
Death of a husbandJacob Christian Orla Borngräber
November 14, 1967 (Age 59 years)
Burial of a husbandJacob Christian Orla Borngräber
November 18, 1967 (Age 59 years)
Death after 1967 (Age 58 years)

Family with Jacob Christian Orla Borngräber - View this family
husband
herself
daughter
Solveig Annie Grete Borngräber
daughter
Birgit Borngräber

Shared note
Anna Dorthea Nielsen alias Anna Dorthea Borngräber f. Nielsen Født: 03-04-1908 i Nørresundby og døbt 16-08-1908 i Nørresundby kirke - datter af arbejdsmand Markus Nielsen og hustru Ane Marie f. Pedersen, 19 år, af Nørresundby. Kilde: KB-opslag 555, nr. 21. Nørresundby sogn. K.M. År 1892-1909 https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=167305#167305,28090844 Gift 27-12-1932: Ugift, hattemager af Skodsborg, Kbhvns. amt, Jacob Christian Orla Borngräber, f. 14-12-1908 i Brede pr. Lyngby, søn af kontorist Rudolf Borngräber og hustru Margrethe f. Jacobsen, gifter sig 27-12-1932 i Nørresundby kirke med ugift, kontorassistent af Nørresundby, Anna Dorthea Nielsen, f. 03-04-1908 i Nørresundby, datter af arbejdsmand Markus Nielsen og hustru Ane Marie f. Pedersen, Stigsborgvej 41, Nørresundby. Kilde: KB-opslag 54, nr. 47. Nørresundby sogn. K.M. År 1929-1938. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=167320#167320,28094115