Correll_Dohlmann

Jytte Bjørn CorellAge: 75 years19342010

Name
Jytte Bjørn Corell
Birth October 24, 1934 31 26
Alias
Jytte Bjørn Villumsen f. Corell og Jytte Villlumsen f. Corell

Christening March 10, 1935 (Age 4 months)
Death of a paternal grandfatherAlbert Michael Corell
November 6, 1946 (Age 12 years)
Death of a maternal grandmotherKaren Marie Christine Olsen
March 20, 1952 (Age 17 years)
Death of a paternal grandmotherAne Marie Kirstine Hansen
August 27, 1959 (Age 24 years)
Death of a maternal grandfatherMarius Johannes Villingshøj
June 27, 1962 (Age 27 years)
Death 2010 (Age 75 years)

Shared note
ID 56-5c11c3: Jytte Bjørn Corell alias Jytte Bjørn Villumsen f. Corell og Jytte Villlumsen f. Corell - tvilling til Mogens Bjørn Corell Født: 24-10-1934 på Nystedvej 29, st.th., Valby i Timotheus sogn og døbt 10-03-1935 i Timotheus kirke, Valby - datter af (ID 56-5c11c) glarmester Knud Christian Bjørn Corell, f. 21-01-1903, og hustru Magna Nelda Tove Willingshøj, f. 13-01-1908, boende Nystedvej 29, st.th., Valby. Faddere: Gartner Henrik Petersen, Glostrup. Frk. Eva Villingshøj, Erdalsvej 28, Glostrup samt forældrene. Forældrene ægteforenede den 03-05-1930 for sognefogeden i Glostrup. Anm.: Tilmeldt folkeregistret 29-10-1934. Tvilling til dreng. Fol. 63/156. Folkeregister 11-03-1935. Kilde: KB-opslag 208, nr. 157, side 205. Timotheus sogn. K.M. År 1933-1936. https://www.sa.dk/ao-soegesider/billedviser?bsid=157533#157533,26431143 Konfirmeret 03-10-1948 i Strøby kirke: Jytte Bjørn Corell, Køge, forældre: glarmester Knud Christian Bjørn Corell, bopæl ikke oplyst, og fraskilte hustru Magna Nelda Tove f. Willingshøj, Køge. Jytte f. 24-10-1934 i Timotheus sogn og døbt 10-03-1935 i Timotheus kirke, Valby. Kilde: KB-opslag 105, nr. 8. Strøby sogn. K.M. År 1933-1952. https://www.sa.dk/ao-soegesider/billedviser?bsid=156986#156986,26324800 Gift: Keld Villumsen gifter sig med Jytte Bjørn Corell. Begge ægtefæller dør i 2010. Kilde: http://www.myheritage.dk/site-family-tree-136557651/andersen-willingshoj-familiens-webside