Correll_Dohlmann

Magna AndersenAge: 77 years19071985

Name
Magna Andersen
Birth December 31, 1907
Alias
Magna Bargholz f. Andersen

MarriageHolger Vilhelm BargholzView this family
November 7, 1926 (Age 18 years)
Birth of a son
#1
John Erik Bargholz
June 2, 1947 (Age 39 years)
Death September 7, 1985 (Age 77 years)

Family with Holger Vilhelm Bargholz - View this family
husband
herself
Marriage: November 7, 1926b.v. i Gladsaxe
21 years
son

Shared note
Magna Andersen alias Magna Bargholz f. Andersen Født/Birth: 31-12-1907 i Blaagaards sogn, Kbh. Gift borgerligt/Civil marriage on 07-11-1926: Metaltrykker Holger Vilhelm Bargholz, f. 31-03-1904 i Sankt Stefans sogn, Kbh., gifter sig borgerligt den 07-11-1926 i Gladsaxe med Magna Andersen, f. 31-12-1907 i Blaagaards sogn, Kbh. Kilde/Source: Alicia og Erik Bargholz Web Site, The Bargholz Family Tree https://www.myheritage.dk/site-family-tree-231122651/alicia-og-erik-bargholz?rootIndivudalID=1501160&familyTreeID=1 Død 01-08-1995: Holger Vilhelm Bargholz dør 01-08-1995, 91 år gl. Død 07-09-1985: Magna Bargholz f. Andersen dør 07-09-1985 i København, 77 år gl. 4 børn. FT-1930: Aftenbakken 17, Gentofte kommune: Holger Vilhelm Bargholz, f. 31-03-1904 i Sankt Stefans sogn, Kbh., gift i 1926, husfar, metaltrykker og murerarbejdsmand, ingen børn Magna Andersen, f. 31-12-1907 i Blaagaards sogn, Kbh., gift i 1926, husmor, ingen børn samt 1 plejebarn. Kilde: Bylister - FT-opslag 7 https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=111751#111751,17168570