Correll_Dohlmann

Anna Josefina Andersdatter1858

Name
Anna Josefina Andersdatter
Birth January 21, 1858

Alias
Anna Josephine Andersdatter og Anna Josefina Bistrup f. Andersdatter

MarriageTheodor Andreas Hansen BistrupView this family
January 18, 1889 (Age 30 years)
Birth of a son
#1
Hjalmar Theodor Josef Martin Gotfred Bistrup
January 26, 1890 (Age 32 years)
Birth of a son
#2
Rosaurus Hansen Bistrup
(on the date of death)

Birth of a son
#3
Alfred Hansen Bistrup
(on the date of death)

Christening of a sonHjalmar Theodor Josef Martin Gotfred Bistrup
April 7, 1890 (Age 32 years)
Marriage of a childHjalmar Theodor Josef Martin Gotfred BistrupEllen Kirstine PedersenView this family
August 18, 1917 (Age 59 years)
Death of a husbandTheodor Andreas Hansen Bistrup
November 16, 1939 (Age 81 years)

Death

Shared note
Anna Josefina Andersdatter alias Anna Josephine Andersdatter og Anna Josefina Bistrup f. Andersdatter Født: 21. jan. 1858. Gift 18-04-1889: Ungkarl Theodor Andreas Hansen Bistrup, litograf på 31 år, boende Absalonsgade 44, Kbh., gifter sig den 18-04-1889 i Skt. Matthæus kirke, Kbh. med Anna Josefina Andersdatter på 31 år, boende Absalonsgade 42, st., Kbh. Kilde: KB-opslag 182, nr. 102, side 180. Skt. Matthæus. År 1887-1891. KB_058_2_014_K07-02-A. Børn: Rosaurus Hansen Bistrup Alfred Hansen Bistrup Hjalmar Theodor Josef Martin Gotfred Bistrup