Correll_Dohlmann

Jørgen Larsen KyhlAge: 60 years18091869

Name
Jørgen Larsen Kyhl
Birth about 1809

Alias
Jørgen Kyhl

MarriageAnne Marie RasmusdatterView this family
about 1855 (Age 46 years)

Birth of a son
#1
Jens Jørgensen Kyhl
November 10, 1855 (Age 46 years)
Occupation
Skomager og husmand i Ballerup

Christening of a sonJens Jørgensen Kyhl
January 20, 1856 (Age 47 years)
Death December 29, 1869 (Age 60 years)
Burial January 6, 1870 (8 days after death)
Shared note
Jørgen Larsen Kyhl alias Jørgen Kyhl Født: ca. 1809. Erhverv: Skomager og husmand i Ballerup. Gift: Jørgen Larsen Kyhl gifter sig med Anne Marie Rasmusdatter Død: Jørgen Larsen Kyhl dør 29-12-1869 og begravet 06-01-1870 i Ballerup sogn. Gift med efterlevende Anne Marie Rasmusdatter - kilde: sønnen Jens Jørgensen (Kyhl's) konfirmation. Kilde: KB-opslag 104, nr. 6. Ballerup. År 1856-1873. KB_160B_2_007_K04-14-A.