Correll_Dohlmann

Kerstin Louise NerellAge: 83 years19252009

Name
Kerstin Louise Nerell
Birth July 13, 1925
Alias
Kerstin Louise af Uhr f. Nerell og Kerstin Louise Seitzberg f. Nerell

Death of a motherMarie-Louise Hager
1937 (Age 11 years)

Death of a fatherTorsten Nerell
1962 (Age 36 years)

MarriageSvend SeitzbergView this family
December 13, 1965 (Age 40 years)

Death of a husbandSvend Seitzberg
July 9, 2001 (Age 75 years)

Burial of a husbandSvend Seitzberg
July 13, 2001 (Age 76 years)
Death July 9, 2009 (Age 83 years)

Family with parents - View this family
father
mother
Marriage:
herself
Family with Svend Seitzberg - View this family
husband
herself
Marriage: December 13, 1965
Family with Jan Olof Reinhold af Uhr - View this family
husband
herself
daughter
Private
daughter
Private
son
Private
Svend Seitzberg + Ellen Grethe Bistrup - View this family
husband
husband’s wife
Ellen Grethe Bistrup
Birth: March 30, 1920 30 31Maglegårds sogn, Kbh.amt
Death: July 29, 1957Strandvej 23, Skodsborg i Vedbæk sogn
step-son
Private
step-son
Private

Shared note
Kerstin Louise Nerell alias Kerstin Louise af Uhr f. Nerell og Kerstin Louise Seitzberg f. Nerell Født: 13-07-1925 i Stockholm, Sverige - datter af hovtandläkere Torsten Nerell (død 1962) og hustru Marie-Louise f. Hager (død 1937). Gift 1.g.: Jan Olof Reinhold af Uhr gifter sig med Kerstin Louise Nerell. Parret får sammen 3 børn. Gift 2.g. 13-12-1965: Enkemand Svend Seitzberg gifter sig den 13-12-1965 med Kerstin Louise Nerell. Kilde: rosekamp.dk - kbb-74 Parret får ingen børn sammen. Men Svend Seitzberg bliver stedfar for Kerstin Louise Nerell's 3 børn af hendes 1. ægteskab. Død 09-07-2009: Kerstin Louise Seitzberg f. Nerell dør 09-07-2009, 83 år gl. Kilde: Peter Reinhold af Uhr