Correll_Dohlmann

Bodil Kirstine Hansen1869

Name
Bodil Kirstine Hansen
Birth December 20, 1869
Alias
Bodil Kirstine Rée f. Hansen

Christening January 3, 1870 (Age 14 days)
MarriageCarl Vilhelm Bernhard Lentz RéeView this family
(on the date of death)

Birth of a daughter
#1
Edith Hansine Rée
February 23, 1910 (Age 40 years)
Death of a husbandCarl Vilhelm Bernhard Lentz Rée
May 13, 1916 (Age 46 years)
Burial of a husbandCarl Vilhelm Bernhard Lentz Rée
May 19, 1916 (Age 46 years)
Death

Shared note
Bodil Kirstine Hansen alias Bodil Kirstine Rée f. Hansen Født: 20-12-1869 i Nobølle, Stege sogn og døbt 03-01-1870 i Stege kirke - datter af indsidder Hans Christian Andersen og hustru Bodil Kirstike Johansen, Nobølle. Kilde: KB-opslag 161, nr. 31. Stege, Mønbo h, Præstø a. År 1859-1884. KB_550_2_010_K06-20-A. Gift: Forretningsfører Carl Vilhelm Bernhard Lentz Rée gifter sig med Bodil Kirstine Hansen, f. 20-12-1869 i Stege. Kilde: FT-1916 Folketælling: FT-1916: Ny Adelgade 3, Kbh. FT-opslag 5-6. FT1916_08052_00772: Carl Vilhelm Bernhard Lentz Rée, f. 16-12-1856 i Vandløse, gift, husfar, forretningsfører * Bodil Kirstine Rée, f. 20-12-1869 i Stege, gift, husmor Edith Hansine Rée, f. 23-02-1910, ugift, datter