Correll_Dohlmann

Elna Marie JakobsenAge: 27 years19151942

Name
Elna Marie Jakobsen
Birth 1915

Alias
Elna Marie Lauritsen f. Jakobsen

Death 1942 (Age 27 years)

Family with Poul Børge Valther Emborg Lauritsen - View this family
husband
herself
son
John Emborg Lauritsen
daughter
Inge Lise Emborg Lauritsen
Poul Børge Valther Emborg Lauritsen + Inge Lund Nathan - View this family
husband
husband’s wife
step-son
Poul Emborg Lauritsen

Shared note
Elna Marie Jakobsen alias Elna Marie Lauritsen f. Jakobsen Født: 1915. Gift: Poul Børge Valther Emborg Lauritsen gifter sig med Elna Marie Jakobsen (1915-1942). Død 1942: Elna Marie Lauritsen f. Jakobsen dør i 1942, ca. 27 år gl. Børn: Poul Børge Valther Emborg Lauritsen og hustru Elna Marie Lauritsen får sammen en søn og en datter. Kilde: Inge Lise Emborg Jensen f. Emborg Lauritsen.