Correll_Dohlmann

Inge Lund NathanAge: 81 years19242005

Name
Inge Lund Nathan
Birth 1924

Alias
Inge Lund Lauritsen f. Nathan

Death of a husbandPoul Børge Valther Emborg Lauritsen
1996 (Age 72 years)

Death 2005 (Age 81 years)

Family with Poul Børge Valther Emborg Lauritsen - View this family
husband
herself
son
Poul Emborg Lauritsen
Poul Børge Valther Emborg Lauritsen + Elna Marie Jakobsen - View this family
husband
husband’s wife
step-son
John Emborg Lauritsen
step-daughter
Inge Lise Emborg Lauritsen

Shared note
Inge Lund Nathan alias Inge Lund Lauritsen f. Nathan Født: 1924. Gift 1943: Enkemand Poul Børge Valther Emborg Lauritsen gifter sig i 1943 med Inge Lund Nathan (1924-2005). Barn: Poul Børge Valther Emborg Lauritsen og hustru Inge Lund Lauritsen får sammen en søn. Kilde: Poul Emborg Lauritsen. Død 2005: Inge Lund Lauritsen f. Nathan dør i 2005, ca. 81 år gl.