Correll_Dohlmann

Mette DinesenAge: 79 years18021881

Name
Mette Dinesen
Birth 1802

Alias
Mette Klem f. Dinesen

MarriageNiels KlemView this family
May 20, 1831 (Age 29 years)
Death of a husbandNiels Klem
December 9, 1874 (Age 72 years)
Burial of a husbandNiels Klem
December 15, 1874 (Age 72 years)
Death 1881 (Age 79 years)

Family with Niels Klem - View this family
husband
Niels Klem
Birth: May 18, 1800 30 24Viborg Sortebrødre sogn
Death: December 9, 1874Helsingør Skt. Mariæ sogn
herself
Marriage: May 20, 1831Viborg Domkirke

Shared note
Mette Dinesen alias Mette Klem f. Dinesen Født: 1802 Gift 20-05-1831: Niels Klem, 31 år gl., candidatus medicinæ, praktiserende læge i Helsingør, gifter sig den 20-05-1831 i Viborg Domkirke med jomfru Mette Dinesen, 31 år gl. boende i Viborg. Kilde: KB-opslag 237, nr. 5. Viborg Domsogn. År 1821-1832. KB_C234C_A_002_K05-07-A. Død 1881: Mette Klem f. Dinesen dør i 1881