Correll_Dohlmann

Gerda Panduro PoulsenAge: 54 years19231977

Name
Gerda Panduro Poulsen
Birth April 13, 1923
Alias
Gerda Panduro Rasmussen f. Poulsen

Christening May 20, 1923 (Age 37 days)
Death November 23, 1977 (Age 54 years)

Family with Knud Erik Holm Rasmussen - View this family
husband
Knud Erik Holm Rasmussen
herself
daughter
Dorthe Panduro Rasmussen

Shared note
Gerda Panduro Poulsen alias Gerda Panduro Rasmussen f. Poulsen Født: 13-04-1923 på Bülowsgade 63, Århus Sankt Pauls sogn og døbt 20-05-1923 i Århus Sankt Pauls kirke - datter af revisor Henrik Poulsen, f. 24-02-1894 i Hørup, 29 år gl., og hustru Marie Emilie Jensen, f. 17-09-1894 i Nyborg, 28 år gl. Forældrene viet 02-06-1922 i Ringe kirke. Kilde: KB-opslag 208, nr. 55. Århus Sankt Pauls sogn. År 1923-1932. KB_1892_C362A_G_013A_0204a-FK. Gift 18-02-1961: Knud Erik Holm Rasmussen gifter sig 18-02-1961 med Gerda Panduro Poulsen. Død 23-11-1977: Gerda Panduro Rasmussen f. Poulsen dør 23-11-1977, 54 år gl. Barn: Ægteparret får sammen en datter. Kilde: familytreemaker.genealogy.com - Joan-Wells-/WEBSITE