Correll_Dohlmann

Olga Agnes Ingeborg Rohde PedersenAge: 93 years18901983

Name
Olga Agnes Ingeborg Rohde Pedersen
Birth April 23, 1890

Alias
Olga Agnes Ingeborg Rohde Rasmussen f. Pedersen

Birth of a daughter
#1
Elsa Irene Rasmussen
December 10, 1915 (Age 25 years)
Christening of a daughterElsa Irene Rasmussen
March 19, 1916 (Age 25 years)
Death of a husbandSofus Johan Rasmussen
December 5, 1954 (Age 64 years)

Death August 19, 1983 (Age 93 years)

Shared note
Olga Agnes Ingeborg Rohde Pedersen alias Olga Agnes Ingeborg Rohde Rasmussen f. Pedersen og Ingeborg Rasmussen Født: 23-04-1890 - datter af Jens Petersen Rohde og Dortea Kristine Thomsen. Kilde: Knt Franck's hjemmeside - myheritage.no Gift ca. 1914: Sofus Johan Rasmussen gifter sig med Olga Agnes Ingeborg Rohde Pedersen. Død 19-08-1983: Olga Agnes Ingeborg Rohde Rasmussen f. Pedersen dør 19-08-1983, 93 år gl. Kilde: familytreemaker.genealogy.com - Joan-Wells-/WEBSITE Ægteparret får sammen 2 børn. Faderen: Jens Petersen Rohde, f. 19-09-1847 - søn af hr. Rohde og Inger Marie Jensdatter (f. 06-10-1817; død 07-09-1909). Kilde: Knut Franck's hjemmeside på myheritage.no Moderen: Dortea Kristine Thomsen, f. 01-08-1864 - datter af Thomas Thomsen (f. 23-06-1825; død 1910) og Elisabeth Jensen (f. 21-02-1840; død 1904). Kilde: Knut Franck's hjemmeside på myheritage.no