Correll_Dohlmann

Ludovica BurczuchAge: 68 years18951963

Name
Ludovica Burczuch
Birth June 2, 1895

Alias
Ludovica Rasmussen f. Burczuch

Birth of a son
#1
Ejnar Burczuch Rasmussen
October 19, 1928 (Age 33 years)
Christening of a sonEjnar Burczuch Rasmussen
December 16, 1928 (Age 33 years)
Birth of a son
#2
Jørgen Stemann Rasmussen
May 30, 1937 (Age 41 years)
Christening of a sonJørgen Stemann Rasmussen
September 2, 1937 (Age 42 years)
Death October 27, 1963 (Age 68 years)

Shared note
Ludovica Burczuch alias Ludovica Rasmussen f. Burczuch Født: 02-06-1895 Kilde: Børnenes fødsler og dåb Gift 04-12-1926: Florentin Holm Stemann Rasmussen gifter sig 04-12-1926 med Ludovica Burczuch. Måske gift i Sct. Mariæ kirke, Ålborg: Aalborg Romersk-katolske meninghed, Sct. Maria, Fleskum herred, Aalborg amt Død 27-10-1963: Ludovica Rasmussen f. Burczuch dør 27-10-1963,. 68 år gl Kilde: familytreemaker.genealogy.com - Joan-Wells-/WEBSITE