Correll_Dohlmann

Bodil Marie HansenAge: 67 years19251993

Name
Bodil Marie Hansen
Birth April 9, 1925
Alias
Bodil Marie Petersen f. Hansen og Bodil Marie Henriksen f. Hansen

Birth of a son
#1
Carsten Birkegård Henriksen
August 1, 1959 (Age 34 years)
Occupation
Husbestyrerinde

Death February 23, 1993 (Age 67 years)
Burial February 23, 1993 (on the date of death)
Family with Villy Christen Henriksen - View this family
husband
herself
son
daughter
Lise-Lotte Henriksen
son
Kurt Henriksen
son
Kim Henriksen
Family with Hr_Pedersen - View this family
husband
Hr_Pedersen
herself
son
Private
daughter
Private
Family with Hr_Hansen - View this family
husband
Hr_Hansen
herself
son
Private
Villy Christen Henriksen + Hildur Dohlmann - View this family
husband
husband’s wife
step-daughter
Lise-Lone Correll Dohlmann
step-son
Jørgen Kurt Dohlmann
Villy Christen Henriksen + Eli Rita Hansen - View this family
husband
husband’s wife
step-son
Dreng Henriksen
Birth: August 26, 1940 23 20Rolighedsvej 18, Kgs. Lyngby
Death: October 3, 1940Kongens Lyngby
step-son
Arly Sofus Henriksen
step-son
Benny Uffe Henriksen
Villy Christen Henriksen + Margrethe Dinesen - View this family
husband
husband’s wife
Margrethe Dinesen
Villy Christen Henriksen + Judith Birthe Hansine Jensen - View this family
husband
husband’s wife
Judith Birthe Hansine Jensen

Shared note
ID 2e: Bodil Marie Hansen alias Bodil Marie Petersen f. Hansen og Bodil Marie Henriksen f. Hansen Født: 09-04-1925 i Stege Landsogn, Præstø amt. Gift 1.g. ca. 1947: Bodil Marie Hansen gifter sig med hr. Petersen. Bodil Marie Petersen og hr. Petersen får sammen 2 børn. Separeret: Bodil flytter den 29-06-1957 fra Primulavej 16, 2.tv. i Vordingborg til Hvidovre kommune. Skilt: 23-04-1958 - ved bevilling. Ægteskabet opløst. Kæreste: Bodil er i 1957 kæreste med hr. Hansen med hvem hun får en søn. Gift 2. g. 31-05-1958: Fraskilt Villy Christen Henriksen, chauffør gift 5. g. 31-05-1958 på Hvidovre Rådhus, Hvidovre kommune med fraskilt husmor Bodil Marie Petersen f. Hansen. Fælles bopæl: Langstrupvej 26, Hvidovre. Bodil skilt v/bev. af 23-04-1958 fra hr. Petersen. Bodil, født 09-04-1925 i Stege Landsogn, Præstø amt. Kilde: Kopi af vielsesattest af 31-05-1958 fra ægteskab med Bodil Marie Petersen f. Hansen. Død 23-02-1993: Bodil Marie Henriksen f. Hansen dør 23-02-1993 i Rødovre, 67 år gl. Hun bliver bisat fra Islev kirke. Villy og Bodil får sammen 4 børn. --------------------------------------------------------------------------- ID 2e: Bodil Marie Hansen gifter sig med: ID 2: Villy Christen Henriksen - der er far til Lise-Lone ----------------------------------------------------------------