Friismose

Otthe Jørgen Lauridsen SuurAge: 82 years17001783

Name
Otthe Jørgen Lauridsen Suur
Birth July 1700 27 25
Alias
Otto Jørgen Humble

Christening July 17, 1700
Death of a fatherLaurits Baggesen Suur
before 1754 (Age 53 years)

Death of a motherGjertrud Cathrine Humble
September 1754 (Age 54 years)
Death April 1783 (Age 82 years)
Burial April 19, 1783 (Age 82 years)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: June 16, 1696Budolfi kirke, Ålborg, Fleskum herred, Ålborg amt
4 years
himself
Otthe Jørgen Lauridsen Suur
Birth: July 1700 27 25Ålborg, Fleskum herred, Ålborg amt
Death: April 1783Bergen, Norge

Shared note
Otthe Jørgen Lauridsen Suur 1700: Født - KB Ålborg Budolfi 1691-1718 opslag81sp2øverst - Torsdag den 17. juli, Laurs Baggesen og Gertrud Kathrine Humbles barn Otthe Jørgen. 1783: Otthe Jørgen Lauridsen Suur dør 83 år gammel - KB Bergen Domkirke 1776-1821 opslag141sp2midten - Otto Jørgen Humble af Kaaes Stiftelse - KILDE: media.digitalarkivet.no/view/8639/141 Se mere om Otthe Jørgen Lauridsen Suur og slægten Humble på denne hjemmeside: klarskov.org/humble/otthe-joergen-baggesen.htm