Correll_Dohlmann

Kaj Helge AnderssonAge: 62 years19211984

Name
Kaj Helge Andersson
Birth May 27, 1921
Alias
tvilling til Axel Lennart Andersson

Death May 1984 (Age 62 years)

Burial May 26, 1984 (Age 62 years)
Family with Tove Agnes Cecilie Jacobsen - View this family
himself
wife
son
John Eddy Andersson

Shared note
Kaj Helge Andersson - tvilling til Axel Lennart Andersson (nr. 31) Født: 27-05-1921 på Baggesensgade 32, st., Kbh. i Blaagaards sogn og døbt 21-05-1922 i Blagaardskirken, Kbh. - søn af skomager Albin Edvard Andersson og hustru Alfrida Maria Hylén på 29 år. V. Linhamn førs. Malmøhus län, Sverige 02-09-1911. Faddere: Fru Ragnhild Østergren, Korsgade 50, 4. sal. Fru Gerda Rydlander, Baggesensgade 28, 2. sal. Samt barnets fader. Kilde: KB-opslag 114, nr. 32. Blaagaards sogn. År 1916-1926. KB_1892_002_3_002_0111a-FM. Gift 27-06-1942: Kaj Helge Andersson gifter sig 27-06-1942 med Tove Agnes Cecilie Jacobsen. Skilt: 1964. Død maj 1984: Kaj Helge Andersson dør i maj 1984, 62 år gl. og bliver bisat 26-05-1984. Kilde: John Eddy Andersson