Correll_Dohlmann

Karen Erna Pedersen1907

Name
Karen Erna Pedersen
Birth August 7, 1907

Alias
Karen Erna Theede f. Pedersen

Death

Shared note
Karen Erna Pedersen alias Karen Erna Theede f. Pedersen Født: 07-08-1907 Gift 21-12-1927: Ungkarl og vævermester Lars Johannes Theede (f. 14-05-1899) gifter sig borgerligt 21-12-1927 på Københavns rådhus med Karen Erna Pedersen (f. 07-08-1907). Kilde: Datteren Hanne Theede's fødsel og dåb i 1937.