Correll_Dohlmann

Paula Louise Cathrine BenneballeAge: 45 years18981944

Name
Paula Louise Cathrine Benneballe
Birth October 3, 1898
Alias
Paula Louise Cathrine Kampmann f. Benneballe

MarriageHack KampmannView this family

Death 1944 (Age 45 years)
Family with Hack Kampmann - View this family
husband
herself
Marriage: Christiansø, Bornholm Sønder h.

Shared note
Paula Louise Cathrine Benneballe alias Paula Louise Cathrine Kampmann f. Benneballe Født: 03-10-1898 på Christiansø, Christiansø sogn, Bornholm Sønder herred - datter af kutterfører Richard Benneballe og hustru Bertha Johanne Kirsch. Gift 30-08-1927: Hack Kampmann gifter sig 30-08-1927 på Christiansø med Paula Louise Cathrine Benneballe. Kilde: Axel Nørlit, Supplement 1965 til Slægten Kampmanns Stamtavle Død 1944: Paula Louise Cathrine Kampmann f. Benneballe dør i 1944 på Christiansø. Kilde: Axel Nørlit, Supplement 1965 til Slægten Kampmanns Stamtavle