Correll_Dohlmann

Maren Kirstine Hansen

Name
Maren Kirstine Hansen
Birth

Alias
Maren Kirstine Thomsen f. Hansen og Maren Kirstine Jensen f. Hansen

MarriageJens Alfred JensenView this family
after November 1929

Death of a husbandJens Alfred Jensen
July 10, 1938
Burial of a husbandJens Alfred Jensen
July 15, 1938
Death

Family with Jens Alfred Jensen - View this family
husband
herself
Marriage: after November 1929
Jens Alfred Jensen + Cathrine Marie Jensen - View this family
husband
husband’s wife
Marriage: October 18, 1903Kristkirken, Kbh.
Divorce: November 4, 1929
20 months
step-daughter
7 years
step-daughter
3 years
step-daughter
4 years
step-son
5 years
step-son
Mogens Bjørn Jensen
Birth: April 16, 1923 40 38Lille Ørstedsvej 28, Valby i Timotheus sogn
Death: April 28, 1923Lille Ørstedsvej 28, Valby i Timotheus sogn

Shared note
Maren Kirstine Hansen alias Maren Kirstine Thomsen f. Hansen og Maren Kirstine Jensen f. Hansen Gift 2.g. efter nov. 1929: Fraskilt bryggeriarbejder Jens Alfred Jensen gifter sig med Maren Kirstine Thomsen f. Hansen. Kilde: Ægtefælles død.