Correll_Dohlmann

Erna Sidse Christine Staunstrup1898

Name
Erna Sidse Christine Staunstrup
Birth October 1, 1898
Alias
Erna Sidse Christine Museth f. Staunstrup

MarriageHans Aage MusethView this family
(on the date of death)

Death of a husbandHans Aage Museth
January 24, 1919 (Age 20 years)

Death

Family with Hans Aage Museth - View this family
husband
herself
Marriage:

Shared note
Erna Sidse Christine Staunstrup alias Erna Sidse Christine Museth f. Staunstrup Født: 01-10-1898 i Usserød Gift: Hans Aage Museth gifter sig med Erna Sidse Christine Staunstrup. Bopæl meldt i Kbh. - Udfyldelsesdato: 16-2-1917 Erna Sidse Christine Museth (født Staunstrup) f. 01-10-1898 i Usserød Stillinger: T. Enke Adresser: 16-02-1917: Fra Nørrebrogade 38, 1. - Grønbjerg (i 8 dage) til Slotsgade 8, 3. - hos Rasmussen 19-05-1917: Frameldt 01-11-1917: Todesgade 6, 3. 01-06-1919: Ryesgade 79 A, 2. - hos Petersen Kilde: politietsregisterblade.dk, blad 242, rl 29, st 7 (Østerbro) Bopæl meldt i Kbh. - Udfyldelsesdato: 01-07-1917 Erna Sidse Kristine Staunstrup, f. 10-1-1898 i Usserød Stillinger: T. Adresser: Fra Grønbjerg i Jylland til Suhmsgade 2. Kilde: politietsregisterblade.dk, blad 4322, rl 15, st 2