Correll_Dohlmann

Hans Christian HaugaardAge: 2 months17701770

Name
Hans Christian Haugaard
Birth about February 1770 37 39
Alias
Hans Christian Haudgaard

Christening February 24, 1770
Death about April 3, 1770 (Age 2 months)
Burial April 5, 1770 (2 days after death)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: about 1760
6 years
elder sister
-4 years
elder sister
2 years
elder sister
5 years
elder brother
2 years
himself
15 months
younger brother
18 months
younger sister
3 years
younger sister
2 years
younger sister

Shared note
ID 125-4: Hans Christian Haugaard alias Hans Christian Haudgaard Født: ca. feb. 1770 i Kerteminde og døbt 24-02-1770 i Kerteminde kirke - søn af (ID 250) Conroth Haudgaard og (ID 251) hustru Marie Elisabeth Hansdatter. Kilde: KB-opslag 28. Kerteminde sogn. E.M. År 1761-1814. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=179751#179751,30483735 Død ca. 03-04-1770: (ID 125-4) Hans Christian Haudgaard dør ca. 3. april 1770 i Kerteminde: "Conroth hattemagers spæde barn jordet d. 5. april 1770 på nordre side kirkegården (i Kerteminde)." Kilde: KB-opslag 218, side 618. nr. 3 fra oven. Kerteminde sogn. E.M. År 1761-1814. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=179751#179751,30483925