Correll_Dohlmann

Anne Sophia HaugaardAge: 9 months17781778

Name
Anne Sophia Haugaard
Birth about March 1778 45 47
Alias
Anne Sophia Haudgaard

Christening April 12, 1778 (Age 42 days)
Death about December 22, 1778 (Age 9 months)
Burial December 24, 1778 (2 days after death)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: about 1760
6 years
elder sister
-4 years
elder sister
2 years
elder sister
5 years
elder brother
2 years
elder brother
15 months
elder brother
18 months
elder sister
3 years
elder sister
2 years
herself

Shared note
ID 125-8: Anne Sophia Haugaard alias Anne Sophia Haudgaard Født: ca. marts 1778 i Kerteminde og døbt 12-04-1778 i Kerteminde kirke - datter af (ID 250) Conroth Haudgaard, hattemager og (ID 251) hustru Marie Elisabeth Hansdatter. Kilde: KB-opslag 50-51. Side 97-98. Kerteminde sogn. Bjerge h. Odense amt. E.M. År 1761-1814. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=179751#179751,30483757 https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=179751#179751,30483758 Død ca. 22-12-1778: Anne Sophia Haudgaard dør ca. 22-12-1778 i Kerteminde, ¾ år gl. og bliver begravet 24-12-1778 på Kerteminde kirkegård. "24-12-1778 Conroth Haudgaard, hattemagers spæde barn gl. ¾ år jordet i Kerteminde." Kilde: KB-opslag 226, side 634. Kerteminde. År 1761-1814. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=179751#179751,30483933