Correll_Dohlmann

Ruth Hertha MichelsenAge: 31 years19371969

Name
Ruth Hertha Michelsen
Birth December 1, 1937
Alias
Ruth Hertha Hornung-Pedersen f. Michelsen

Death September 23, 1969 (Age 31 years)
Burial September 26, 1969 (3 days after death)
Family with Private - View this family
husband
Private
herself
Private + Private - View this family
husband
Private
husband’s wife
Private
step-son
Private
step-son
Private

Shared note
Ruth Hertha Michelsen alias Ruth Hertha Hornung-Pedersen f. Michelsen Født: 01-12-1937 i Tyskland Kilde: Hendes død Gift 04-01-1962: Niels Flemming Hornung-Pedersen gift sig borgerligt 04-01-1962 på Københavns Rådhus med Ruth Hertha Michelsen. Kilde Ruth Herthas død. Død 23-09-1969: Ruth Hertha Hornung-Pedersen f. Michelsen, f. 01-12-1937 i Tyskland, dør 23-09-1969 på Skt. Lukas Stiftelsen, Hellerup, 31 år gl., og bliver bisat 26-09-1969 fra Grundtvigskirken, Kbh. og ført til Bispebjerg Krematorium. Enke, Mariendalsvej 23 A. Afdøde ægtefælle direktør Niels Flemming Hornung-Pedersen. Borgl. ægteforenet ved Københavns Magistrat d. 04-01-1942. Kilde: KB-opslag 182, side 215. Bispebjerg sogn. År 1967-1971. KB_1892_124_3_029_0215a-DK