Correll_Dohlmann

Mildred Marie Schulte1901

Name
Mildred Marie Schulte
Birth about 1901

Alias
Mildred Marie Rohrer f. Schulte

Death of a husbandRalph Gaylord Rohrer
March 5, 1959 (Age 58 years)
Death

Shared note
Mildred Marie Schulte alias Mildred Marie Rohrer f. Schulte Født: ca. 1901- datter af James Alexander Schulte og hustru Bertha Schinger. Kilde: Hendes vielse Gift 16-07-1923: Ralph Gaylord Rohrer, 24 år, (f. 16-04-1899 i Californien, søn af Ralph Gaylord Rohrer og hustru Jessie Myrtle O'Kelly) gifter sig 16-07-1923 i Orange, Californien, USA med Mildred Marie Schulte, 22 år, f. 1901, datter af James Alexander Schulte og hustru Bertha Schinger. Kilde: familysearch.org - California, County Marriages, 1850-1952