Anna Margrethe Elise Hansen, 1909

Name
Anna Margrethe Elise /Hansen/
Birth March 22, 1909
Alias
Anna Margrethe Elise Corell f. Hansen

Death of a husbandAlbert Aage Knud Borch Corell
August 20, 1973 (aged 64 years)
Burial of a husbandAlbert Aage Knud Borch Corell
August 24, 1973 (aged 64 years)
Death

Family with Albert Aage Knud Borch Corell
husband
19061973
Birth: April 17, 1906 32 25Knudsgade 32, Kbh.
Death: August 20, 1973Kommunehospitalet, Kbh.
herself
son
Leon Borch Hansen
Albert Aage Knud Borch Corell + Eline Henriette Uldall
husband
19061973
Birth: April 17, 1906 32 25Knudsgade 32, Kbh.
Death: August 20, 1973Kommunehospitalet, Kbh.
partner’s partner
19041978
Birth: April 29, 1904 31 26Agtrup Mark, Sønder Bjert sogn, Nørre Tyrstrup herred
Death: January 7, 1978
Marriage Marriage
Shared note

Anna Margrethe Elise Hansen

alias Anna Margrethe Elise Corell f. Hansen

Født: 22-03-1909 i Glostrup

Gift 16-08-1928: Albert Aage Knud Borch Corell, vinduelspolerer, gifter sig borgerligt 16-08-1928 for sognefogeden i Glostrup. Kilde: Sønnen Leon Borch Hansens fødsel.

Folketælling:

FT-1930: Brøndbyvestervej 2, Glostrup. Smørum herred: >> Anna Margrethe Elise Corell f. 22-03-1909 i Glostrup, Separeret, Stripper ID 56-5c11e1: Leon Borch Corell, f. 05-08-1928 i Kbh., barn Kilde: FT-opslag 95. FT1930_03058_00378