Christian Sode Kofoed, 19021970 (aged 68 years)

Name
Christian Sode /Kofoed/
Birth March 20, 1902 32 28
Alias
Christian Frederik Sode Kofoed

Christening April 20, 1902 32 28 (aged 1 month)
Birth of a brotherAnker Sode Kofoed
June 16, 1904 (aged 2 years)
Christening of a brotherAnker Sode Kofoed
July 17, 1904 (aged 2 years)
Birth of a brotherJohannes Sode Kofoed
June 2, 1908 (aged 6 years)
Christening of a brotherJohannes Sode Kofoed
July 12, 1908 (aged 6 years)
Death of a brotherAnker Sode Kofoed
January 4, 1910 (aged 7 years)
Burial of a brotherAnker Sode Kofoed
January 8, 1910 (aged 7 years)
Birth of a brotherAnton Sode Kofoed
May 10, 1912 (aged 10 years)
Christening of a brotherAnton Sode Kofoed
June 30, 1912 (aged 10 years)
Death of a maternal grandmotherElsine Margrethe Olsen
February 1, 1923 (aged 20 years)
Burial of a maternal grandmotherElsine Margrethe Olsen
February 7, 1923 (aged 20 years)
Death of a maternal grandfatherHans Christian Sode
February 12, 1923 (aged 20 years)
Burial of a maternal grandfatherHans Christian Sode
February 19, 1923 (aged 20 years)
Death of a brotherJohannes Sode Kofoed
October 5, 1925 (aged 23 years)
Burial of a brotherJohannes Sode Kofoed
October 9, 1925 (aged 23 years)
Death of a fatherThorvald Christian Koefoed
January 19, 1947 (aged 44 years)
Burial of a fatherThorvald Christian Koefoed
January 24, 1947 (aged 44 years)
Death of a motherJulie Bolette Sode
July 9, 1950 (aged 48 years)
Burial of a motherJulie Bolette Sode
July 12, 1950 (aged 48 years)
Death October 7, 1970 (aged 68 years)
Burial October 10, 1970 (3 days after death)
Family with parents
father
18691947
Birth: June 4, 1869Vestermarie sogn, Bornholm
Death: January 19, 1947Aagaard, Østerlars, Østerlarsker sogn
mother
18741950
Birth: March 10, 1874 39 3113. selvejergård, Klintgård, Vestermarie sogn, Bornholm
Death: July 9, 1950Aagaard, Østerlars, Østerlarsker sogn
Marriage MarriageMarch 26, 1901Vestermarie kirke, Bornholm
1 year
himself
19021970
Birth: March 20, 1902 32 2813. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: October 7, 1970Rønne Sygehus
2 years
younger brother
19041910
Birth: June 16, 1904 35 3013. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: January 4, 1910Aakirkeby Sygehus, Bornholm
4 years
younger brother
19081925
Birth: June 2, 1908 38 3413. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: October 5, 1925Aakirkeby Sygehus, Bornholm
4 years
younger brother
19121998
Birth: May 10, 1912 42 3813. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm
Death: December 1, 1998Rønne Sygehus, Bornholm
Shared note

Christian Sode Kofoed

alias Christian Frederik Sode Kofoed

Født: 20-03-1902 på 13. selvejergård, Østre Klintgård i Vestermarie sogn, Bornholm og døbt 20-04-1902 i Vestermarie kirke - søn af gårdejer Torvald Kristian Kofoed og hustru Julie Bolette Sode, 28 år, 13. selvejergård. Kilde: KB-opslag 45, nr. 3. Vester Marie sogn. Bornholms Vester herred. År 1892-1905. KB_1892_100_3_015_0043a-FM.

Christian Frederik Sode Kofoed død 07-10-1970 på Rønne Sygehus, 68 år gl., og begravet 10-10-1970 på Rønne kirkegård - Slægtsnavn: Kofoed. Kilde: bslf.dk