Lillian Anny Petersen, 19312006 (aged 74 years)

Birth January 22, 1931
Alias
Lillian Anny Meisner f. Petersen

Christening December 26, 1931 (aged 11 months)
Death of a husbandLeif Heinrich Meisner
1983 (aged 51 years)

Death 2006 (aged 74 years)

Family with Leif Heinrich Meisner
husband
19261983
Birth: April 10, 1926 23 18Ryesgade 66, Kbh.
Death: 1983
herself
19312006
Birth: January 22, 1931Sankt Annæ gade 30, Kbh. i Vor Frelsers sogn, Kbh.
Death: 2006
daughter
Winnie Meisner
daughter
Lone Meisner
son
Johnny Meisner
Leif Heinrich Meisner + Ritha Marie Schmidt
husband
19261983
Birth: April 10, 1926 23 18Ryesgade 66, Kbh.
Death: 1983
partner’s partner
Ritha Marie Schmidt
Shared note

Lillian Anny Petersen

alias Lillian Anny Meisner f. Petersen

Født: 22-01-1931 på Sankt Annæ gade 30, 2. sal, Kbh. i Vor Frelsers sogn, Kbh. og døbt 26-12-1931 i Christians kirke, Kbh. - datter af handelsmand Aage Kai Petersen og hustru Erna Marie Sofie f. Petersen, f. 20-03-1906, boende Sankt Annæ gade 30, 2. sal, Kbh. Kilde: KB-opslag 255, nr. 1. Vor Frelsers sogn, Kbh. K.M. År 1925-1932. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=158877#158877,26696261

Brudgommens 2. ægteskab

Gift 05-11-1949: Fraskilt chokoladearbejder, Leif Heinrich Meisner, boende Blåmunkevej 27, Kbh. (f. 10-04-1926 i Fredens sogn, Kbh., skilt ved bevilling af 30-09-1949 efter 1. ægteskab) gifter sig borgerligt 05-11-1949 på Københavns Rådhus med ugift, opmasker, Lillian Anny Petersen, boende Ellestykket 17, Kbh. (f. 22-01-1931 i Vor Frelsers sogn, Kbh.). Kilde: Borgerlige ægteskabsbøger. Københavns Rådhus. År 1949, lb.nr. 4426. AO-opslag 228. Side 226. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=51616#51616,11534907

Død 2006: Lillian Anny Meisner f. Petersen dør i 2006, ca. 74 år gl.