Elna Larsine Kirstine Pedersen, 19031969 (aged 65 years)

Name
Elna Larsine Kirstine /Pedersen/
Birth September 20, 1903
Alias
Elna Larsine Kirstine Jensen f. Pedersen

MarriageAlfred Ørnfeld JensenView this family
about 1923 (aged 19 years)

Death 1969 (aged 65 years)

Family with Alfred Ørnfeld Jensen
husband
1898
Birth: March 8, 1898Nørre-Vallingerød, Tølløse sogn, Merløse herred
Death:
herself
19031969
Birth: September 20, 1903Ferslev by og sogn, Frederiksborg amt
Death: 1969
Marriage Marriageabout 1923
Alfred Ørnfeld Jensen + Aniela Trypnik
husband
1898
Birth: March 8, 1898Nørre-Vallingerød, Tølløse sogn, Merløse herred
Death:
partner’s partner
step-daughter
19201998
Birth: October 14, 1920 22 22Egholm Mark, Ferslev-Vellerup sogn, Horns herred
Death: 1998
step-son
Carl Thorvald Helge Esbensen
Shared note

Elna Larsine Kirstine Pedersen

alias Elna Larsine Kirstine Jensen f. Pedersen

Født: 20-09-1903 i Ferslev by og sogn, Frederiksborg amt og døbt 08-11-1903 i Ferslev kirke, Frederiksborg amt - datter af indsidder Ludvig Pedersen og hustru Birthe Kristine Anderse, 18 år, Ferslev. Kilde: KB-opslag 72, nr. 9. Ferslev sogn. Frederiksborg amt. K.M. År 1892-1904. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=149416#149416,24708863

Gift 1923: Alfred Ørnfeld Jensen, f. 08-03-1898 i Tølløse sogn, gifter sig med Elna Larsine Kirstine Pedersen, f. 20-09-1903 i Ferslev sogn, Frederiksborg amt.

Død 1969: Elna Larsine Kirstine Jensen f. Pedersen dør i 1969, ca. 65 år gl.

2 børn i ægteskabet.

Kilde: https://www.myheritage.com/names/alfred_ørnfeld-jensen