Bodil Agnete Giese, 19112008 (aged 96 years)

Birth November 17, 1911 33 30
Alias
Bodil Agnete Castellani f. Giese

Christening April 8, 1912 34 30 (aged 4 months)
MarriageMario Giovanni Stefano CastellaniView this family

Birth of a sisterEster Elise Giese
August 29, 1915 (aged 3 years)
Christening of a sisterEster Elise Giese
September 11, 1915 (aged 3 years)
Death of a maternal grandfatherJohan Andreas Emil Meisner
January 12, 1932 (aged 20 years)
Burial of a maternal grandfatherJohan Andreas Emil Meisner
January 17, 1932 (aged 20 years)
Death of a maternal grandmotherSigne Sander
December 1, 1943 (aged 32 years)
Burial of a maternal grandmotherSigne Sander
December 3, 1943 (aged 32 years)
Death of a fatherHjalmar Giese
March 1, 1955 (aged 43 years)
Burial of a fatherHjalmar Giese
March 3, 1955 (aged 43 years)
Death of a motherAlma Meisner
April 12, 1964 (aged 52 years)
Burial of a motherAlma Meisner
April 15, 1964 (aged 52 years)
Death of a husbandMario Giovanni Stefano Castellani
1983 (aged 71 years)

Death of a brotherErik Giese
April 30, 1992 (aged 80 years)

Death of a sisterEster Elise Giese
August 27, 2007 (aged 95 years)
Death July 15, 2008 (aged 96 years)
Family with parents
father
18781955
Birth: February 2, 1878Vesterbrogade 52, Kbh.
Death: March 1, 1955Moltkesvej 27, Frbg.
mother
18811964
Birth: August 15, 1881 30 25Vordingborg
Death: April 12, 1964Moltkesvej 27, Frederiksberg
Marriage MarriageSeptember 17, 1909b.v. på Københavns Rådhus
9 months
elder brother
19101992
Birth: June 28, 1910 32 28Fødeklinikken, Hauser Plads 32, Kbh. i Trinitatis sogn, Kbh.
Death: April 30, 1992
17 months
herself
19112008
Birth: November 17, 1911 33 30Rigshospitalet, Kbh., Afd. A
Death: July 15, 2008Holte
4 years
younger sister
19152007
Birth: August 29, 1915 37 34Nørre Alle 1, Kbh. Sankt Johannes sogn, Kbh.
Death: August 27, 2007København
Family with Mario Giovanni Stefano Castellani
husband
herself
19112008
Birth: November 17, 1911 33 30Rigshospitalet, Kbh., Afd. A
Death: July 15, 2008Holte
Marriage Marriage
Shared note

ID 62-1g3c2: Bodil Agnete Giese

alias Bodil Agnete Castellani f. Giese

Født: 17-11-1911 på Rigshospitalet, Kbh., Afd. A og døbt 08-04-1912 i Sankt Johannes kirke, Kbh. - datter af reservelæge Hjalmar Giese, og (ID 62-1g3c) hustru Alma f. Meisner (30 år), boende på Blegdamshospitalet, Kbh. Forældrene borgerligt ægteforenet 17-09-1909 i København. Kilde: KB-opslag 287, side 283. nr. 1045. Rigshospitalets Præsteembede, Kbh. K.M. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=154673#154673,25800501

Gift: Mario Giovanni Stefano Castellani (f. 1900 i Firenze, Italien, søn af Achille Castellani og Teresina Castellani f. Linari) gifter sig med Bodil Agnete Giese.

Død 15-07-2008: Bodil Agnete Castellani f. Giese dør 15-07-2008 i Holte, 96 år gl. Kilde: https://www.geni.com/people/Bodil-Agnete-Castellani/6000000032479319532