Hanna Hvitfeldt, 18861968 (aged 82 years)

Birth 1886

Alias
Hanna Svensson f. Hvitfeldt

MarriageEmil Bror Gottfrid HallenquistView this family
1912 (aged 26 years)

Death of a husbandEmil Bror Gottfrid Hallenquist
October 3, 1960 (aged 74 years)
Death 1968 (aged 82 years)

Family with Emil Bror Gottfrid Hallenquist
husband
18781960
Birth: July 10, 1878 36 32Caroli, Malmö, Sverige
Death: October 3, 1960Malmö, Sverige
herself
Marriage Marriage1912
Shared note

Hanna Hvitfeldt

alias Hanna Svensson f. Hvitfeldt

Født: 1886

Død: 1968

Gift i 1912: Emil Bror Gottfrid Hallenquist gifter sig i 1912 med Hanna Svensson f. Hvitfeldt (1886-1968).

De får sammen 3 børn:

ID 248-1b2g1d1: Sven Yngve Hallenkvist (Hallenquist) f. 1913

ID 248-1b2g1d2: Inga Viola Hallenquist (alias Inga Olsson f. Hallenquist født i 1915

ID 248-1b2g1d3: Ella Wiktoria/Viktoria Hallenquist, f. 1917.

Kilder: Therese Elsa Elisabeth Hallenquist på Geni. https://www.geni.com/people/Emil-Hallenquist/6000000010311348247 og https://www.myheritage.com/names/bror_hallenquist