Jørgen Larsen Kyhl, 18091869 (aged 60 years)

Name
Jørgen Larsen /Kyhl/
Birth about 1809

Alias
Jørgen Kyhl

MarriageAnne Marie RasmusdatterView this family
about 1855 (aged 46 years)

Occupation
Skomager og husmand i Ballerup

Birth of a sonJens Jørgensen Kyhl
November 10, 1855 (aged 46 years)
Christening of a sonJens Jørgensen Kyhl
January 20, 1856 (aged 47 years)
Death December 29, 1869 (aged 60 years)
Burial January 6, 1870 (8 days after death)
Family with Anne Marie Rasmusdatter
himself
18091869
Birth: about 1809
Death: December 29, 1869Ballerup
wife
Marriage Marriageabout 1855
10 months
son
18551914
Birth: November 10, 1855 46 38Ballerup sogn
Death: October 17, 1914Frederiksberg hospital
Shared note

Jørgen Larsen Kyhl

alias Jørgen Kyhl

Født: ca. 1809.

Erhverv: Skomager og husmand i Ballerup.

Gift: Jørgen Larsen Kyhl gifter sig med Anne Marie Rasmusdatter

Død: Jørgen Larsen Kyhl dør 29-12-1869 og begravet 06-01-1870 i Ballerup sogn. Gift med efterlevende Anne Marie Rasmusdatter - kilde: sønnen Jens Jørgensen (Kyhl's) konfirmation. Kilde: KB-opslag 104, nr. 6. Ballerup. År 1856-1873. KB_160B_2_007_K04-14-A.