Gunvor Thunvik, 1914

Birth April 2, 1914
Alias
Gunvor Capito f. Thunvik

MarriageViggo CapitoView this family
January 20, 1956 (aged 41 years)

Death of a husbandViggo Capito
1986 (aged 71 years)

Death

Family with Viggo Capito
husband
19031986
Birth: September 18, 1903 32 34Skt. Jørgensbjerg, Kalundborg
Death: 1986
herself
Marriage MarriageJanuary 20, 1956
Viggo Capito + Paula Christine Kok
husband
19031986
Birth: September 18, 1903 32 34Skt. Jørgensbjerg, Kalundborg
Death: 1986
partner’s partner
19081953
Birth: August 11, 1908 37 29Århus domsogn
Death: 1953
Marriage MarriageJanuary 14, 1933Århus Sankt Pauls kirke
Shared note

Gunvor Thunvik

alias Gunvor Capito f. Thunvik

Født: 02-04 1914 i Stockholm, Sverige

Brudgommens 2. ægteskab:

Gift 2.g. 20-01-1956: Enkemand Viggo Capito gifter sig 20-01-1956 med Gunvor Thunvik, f. 02-04 1914 i Stockholm.