Elna Marie Jakobsen, 19151942 (aged 27 years)

Birth 1915

Alias
Elna Marie Lauritsen f. Jakobsen

Death 1942 (aged 27 years)

Family with Poul Børge Valther Emborg Lauritsen
husband
19131996
Birth: May 16, 1913 22 18Holbergsgade 3, Aarhus Sct. Paul sogn
Death: 1996
herself
son
John Emborg Lauritsen
daughter
Inge Lise Emborg Lauritsen
Poul Børge Valther Emborg Lauritsen + Inge Lund Nathan
husband
19131996
Birth: May 16, 1913 22 18Holbergsgade 3, Aarhus Sct. Paul sogn
Death: 1996
partner’s partner
step-son
Poul Emborg Lauritsen
Shared note

Elna Marie Jakobsen

alias Elna Marie Lauritsen f. Jakobsen

Født: 1915.

Gift: Poul Børge Valther Emborg Lauritsen gifter sig med Elna Marie Jakobsen (1915-1942).

Død 1942: Elna Marie Lauritsen f. Jakobsen dør i 1942, ca. 27 år gl.

Børn: Poul Børge Valther Emborg Lauritsen og hustru Elna Marie Lauritsen får sammen en søn og en datter. Kilde: Inge Lise Emborg Jensen f. Emborg Lauritsen.